Egészség,  Hírek

Családon belüli erőszak áldozatainak adatai kerültek veszélybe jogi segélytámadásban

A Legális Segély Ügynökség online rendszeréből egy jelentős mennyiségű magánadatot, köztük családon belüli erőszak áldozatainak adatait is elloptak. Az Igazságügyi Minisztérium tájékoztatása szerint az ügynökség szolgáltatásait áprilisban feltörték, és a 2010 óta gyűjtött adatokat töltöttek le a támadók. A BBC forrásai szerint több mint kétmillió adatot vittek el, ami széles spektrumú információkat érintett, beleértve a családon belüli erőszak áldozatait, a családi ügyekben érintett személyeket és más, büntetőeljárás alá vont egyéneket is.

Az Igazságügyi Minisztérium közleménye szerint a lopott adatok között szerepelhettek a kérelmezők lakcímei, születési dátumai, nemzeti azonosító számok, bűnügyi előélet, valamint foglalkozási és pénzügyi adatok, mint például tartozások és kifizetések. Jane Harbottle, az ügynökség vezérigazgatója elnézést kért, hangsúlyozva, hogy megérti, ez a hír sokkoló és aggasztó lehet az érintettek számára.

Sarah Sackman igazságügyi miniszter a Parlament alsóházában arról tájékoztatott, hogy egyelőre nincs arra utaló jel, hogy más kormányzati rendszerek is érintettek lennének a kibertámadás következtében. Az Igazságügyi Minisztérium tájékoztatása szerint, bár a kezdeti kibertámadást áprilisban észlelték, azóta világossá vált, hogy az incidenst „több szempontból szélesebb körűnek” kell tekinteni, mint ahogyan azt először gondolták. A minisztérium figyelmeztette a nyilvánosságot, hogy legyenek éberek a gyanús tevékenységekkel szemben, beleértve az ismeretlen üzeneteket vagy telefonhívásokat, és frissítsék a potenciálisan érintett jelszavaikat.

A minisztérium közölte, hogy együttműködik a Nemzeti Bűnüldözési Hivatallal és a Nemzeti Kiberbiztonsági Központtal, valamint értesítette az Információs Biztos Hivatalát is. A jogi segítségnyújtás célja, hogy fedezze a jogi tanácsadás, a családi mediáció és a bírósági vagy hatósági képviselet költségeit azok számára, akik jogosultak rá. Ez magában foglalja azokat is, akik bántalmazás vagy súlyos kár kockázatának vannak kitéve, diszkriminációval szembesülnek, kényszerházasságra kényszerülnek, valamint azokat, akik büntetőügyekben védekeznek.

A Legális Segély Ügynökség online digitális szolgáltatásait, amelyeket a jogi segélynyújtók használnak munkájuk nyilvántartására és a kormánytól való kifizetések igénylésére, offline állapotba helyezték. A Jogász Társaság, amely a jogi szakmát képviseli, arra figyelmeztetett, hogy az Igazságügyi Minisztériumnak azonnal kezelnie kell a helyzetet, és egyénileg értesítenie kell az összes érintettet. A társaság hangsúlyozta, hogy rendkívül aggasztó, hogy a nyilvánosság tagjainak személyes adatai veszélybe kerültek.

A Legális Segély Ügynökség nem az egyetlen olyan áldozat, amelyet a közelmúltban végrehajtott kibertámadások érintettek. Korábban a luxusáruház, a Harrods bejelentette, hogy „korlátozta az internet-hozzáférést telephelyein” egy rendszereikhez való hozzáférés megszerzésére tett kísérlet után. Az áprilisi Marks & Spencer támadás következményeként az áruház jelentős bevételkiesést szenvedett el, és nehezen tudta visszaállítani szolgáltatásait a megszokott kerékvágásba. Hasonló incidens történt a Co-opnál is, amely kénytelen volt leállítani informatikai rendszerének egyes részeit, ami friss áruk szállítását is megzavarta. A kibertámadások sorozata tehát továbbra is komoly fenyegetést jelent a különböző szektorok számára, és hangsúlyozza a kiberbiztonság fontosságát a modern világban.

Forrás: https://www.bbc.com/news/articles/cgr5g4pv2l0o

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük