
Kim Kardashian párizsi rablási ügyének ítélete hamarosan várható
A közelmúltban kezdődött meg a tárgyalás, amelyben tíz embert vádolnak Kim Kardashian, a világhírű amerikai celebritás 2016-os párizsi ékszerrablásával. A vádlottak között kilenc férfi és egy nő található, akik a vád szerint részt vettek a több mint 10 millió font (körülbelül 7,55 millió font) értékű ékszerek, köztük egy 4 millió dollár értékű gyémánt eljegyzési gyűrű ellopásában, amelyet a Párizsi Divathét alatt követtek el. A tárgyalás során a vá prosecution nyolc és tíz év közötti börtönbüntetést kér a négy férfi számára, akiket a rablás elkövetésével vádolnak, míg az öt másik vádlott számára, akik a bűncselekmény segítői voltak, hat és nyolc év közötti ítéletet követelnek.
A vádlottak az utolsó nyilatkozataikat tették a bíróság előtt, majd péntek reggel elbocsátották őket, a várakozások szerint a döntés később aznap születik meg. A francia média sok vádlottat „nagypapa rablóknak” nevezett, mivel a legtöbben idősebbek és rossz egészségi állapotban vannak. Ugyanakkor a vád képviselői és a civil felperesek határozottan ellenálltak annak a vélekedésnek, hogy az állítólagos rablók ártalmatlanok lettek volna. Kardashian elmondta, hogy a rablás – mely során őt megkötözték és fegyverrel fenyegették – súlyos traumát okozott számára. Anne-Dominique Merville főügyész hangsúlyozta, hogy az ítéleteknek tükrözniük kell a rablás „súlyosságát” és „erőszakosságát”. Arra kérte a zsűrit, hogy ne hagyják, hogy a vádlottak életkoruk és egészségi állapotuk befolyásolják a döntésüket, hiszen a rablás idején már „tapasztalt bűnözőkről” volt szó.
2016. október 3-án és 4-én, miközben Kardashian a párizsi Hotel de Pourtales szobájában tartózkodott, egy ötfős férfi csoport lépett be az épületbe. Míg hárman őrizték a bejáratot, ketten kényszerítették a recepcióst, Abderrahmane Ouatikit – aki most szintén felperes az ügyben – hogy vezesse el őket Kardashian szobájába, és tolmácsoljon, miközben azt követelték tőle, hogy adja át ékszereit, köztük az említett eljegyzési gyűrűt. A rablók ezután elmenekültek, ám az ékszerek soha nem kerültek elő. A rendőrség 2017 januárjában fogta el a vádlottakat, akik közül Aomar Ait Khedache és Yunice Abbas DNS-e egyértelműen a bűncselekmény helyszínén volt. Khedache, aki ma már mozgássérült, süket és néma, tagadta, hogy ő lett volna a rablás vezetője. Bár elismerte, hogy ő volt az, aki bement Kardashian szobájába, fegyvert fogott rá, és megkötözte őt, azt állította, hogy sosem volt erőszakos, főleg nem nőkkel szemben. Ügyvédjei arra kérték a zsűrit, hogy vegyék figyelembe Khedache egészségi állapotát, mondván, hogy ő nem jelent veszélyt a társadalomra. „Az ő korában a börtönbüntetés egy életre szól” – mondta Frank Berton ügyvéd.
Abbas, aki Parkinson-kórban szenved és nemrégiben szívműtéten esett át, péntek reggel a zsűrinek elmondta, hogy megbánta a tettét. „Sajnálom, amit tettem” – fogalmazott. A többi vádlott között volt egy férfi is, aki a Kardashian család sofőrjeként dolgozott, és tagadta, hogy információt adott volna a rablóknak. Egy másik vádlottot pedig a menekülő autó sofőrjeként emlegettek a vádlók.
A múlt héten Kim Kardashian érzelmekkel teli, öt órás tanúvallomásában, amit tolmács közvetített, felelevenítette azokat a traumatikus emlékeket, amelyek az éjszakán történtekhez kapcsolódtak. A színésznő higgadt maradt, de néha alig bírt a könnyeivel, amikor a rablók szexuális erőszakától félt. „Nem kívánom senkinek azt a fajta terrorérzést, hogy megölhetik vagy megerőszakolhatják… Ezt a legrosszabb ellenségemnek sem kívánnám” – mondta a 44 éves Kardashian, miközben néhány méterre állt a vádlottaktól, és zsebkendővel törölte a szemét. Ezen kívül elmondta, hogy az ellopott ékszerek között volt egy óra is, amelyet elhunyt apjától kapott. „Ez nem csupán ékszer volt… valaki elvette tőlem az emlékeimet” – tette hozzá. Amikor a bíróság elnöke, David De Pas felolvasta Khedache bocsánatkérő levelét, Kardashian elmondta, hogy megbocsátott neki, de hangsúlyozta, hogy ez nem törölheti el a múltban átélt traumát. A bíróságon jelen volt Abderrahmane Ouatiki is, aki a rablás éjszakáján dolgozott, és az ügy másik felperese. Ouatiki azóta PTSD-t (poszttraumás stressz szindrómát) diagnosztizáltak nála, abbahagyta tanulmányait és elhagyta Franciaországot. Az ő ügyvédje a záróérvelésében hangsúlyozta, hogy „nehéz áldozatnak lenni, amikor az ember névtelen és szegény”, és hogy „nem mindenki engedheti meg magának, hogy testőrökkel vegye körül magát, hogy jobban aludhasson”. Hangsúlyozta, hogy most végre eljött az igazság pillanata, amely „visszaállíthatja az egyensúlyt”.

